Novinky

06.10.2017

http://www.health.gov.sk/Clanok?drucker-kandidatura-ema

Minister zdravotníctva SR Tomáš Drucker sa dňa 5. októbra 2017 zúčastnil na prezentácii slovenskej kandidatúry na presídlenie Európskej liekovej agentúry (EMA) pre zástupcov stálych misii členských krajín EU  a novinárov, ktorá sa uskutočnila v sídle Stáleho zastúpenia SR pri EÚ v Bruseli. Cieľom prezentácie bolo bližšie predstaviť slovenskú kandidatúru na presídlenie EMA, aj v súvislosti s hodnotením ponúk, ktoré 30. septembra zverejnila Európska komisia.

Európska komisia minulý týždeň zverejnila na svojom webovom sídle hodnotenia všetkých 19 krajín, ktoré sa uchádzajú o presídlenie EMA. Ponuky jednotlivých krajín sú hodnotené podľa 6 hlavných kritérií a 6 technických požiadaviek. Slovenská ponuka v hodnotení Európskej komisie spĺňa všetky požadované kritériá a požiadavky.

„Prípravné tímy jednotlivých krajín majú k dispozícii aj neverejnú časť hodnotenia komisie. Vzhľadom na to, že ide o neverejnú časť, môžem povedať iba toľko, že Bratislava je hodnotená naozaj veľmi dobre. Je to výborná vizitka doterajšej práce pre celý prípravný tím,“ povedal minister zdravotníctva Tomáš Drucker.